راهنمای انتخاب گیفت سازمانی مناسب

گیفت سازمانی مناسب

گیفت سازمانی مناسب، یکی از موضوعات مهمی است که مدیران کسب و کار ها و مجموعه ها، به دنبال استفاده از آن می باشند. اینکه گیفت سازمانی چه می باشد و به چه منظور به کار می رود، در ادامه ی این مقاله به آن اشاره ای خواهیم داشت. همچنین راهنمایی برای خرید این محصول ارائه خواهیم داد. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات پیرامون این موضوع می باشید، لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

گیفت سازمانی مناسب چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی، یک گیفت سازمانی مناسب، به هدایا و کادو هایی اطلاق می شود که در مناسب های مختلف یا به منظور قدردانی از زحمات کارمندان یا بیشتر دیده شدن برند یا شرکت، به افراد داخل یا خارج سازمان و شرکت اهداء می شود. به عنوان مثال می توان از عید نوروز یا عید غدیرخم به عنوان مناسبت هایی یاد کرد که در آن مدیران به کارمندان خود، گیفت سازمانی می دهند. همچنین می توان به سررسید، خودکار یا تقویم به عنوان یک گیفت سازمانی نگاه کرد که توسط مدیران شرکت به افراد خارج از شرکت، داده می شود.

آیا هدایای تبلیغاتی یا گیفت های سازمانی موثر می باشند؟

از دیرباز تاکنون، بسیاری از مجموعه ها و کسب و کار ها گیفت سازمانی مناسب ارائه می کردند و هنوز هم این هدایا بین چنین مجموعه هایی رواج دارد. به طور مختصر، باید بگوییم که این گیفت ها می تواند انگیزه ی کارمند را دوچندان کند و باعث شود وی کارهای خود را با تمرکز و دقت بیشتری انجام دهد. بنابراین می توان گفت که هم اکنون نیز این هدایا مورد بازخورد مناسبی قرار می گیرند و می توانند تاثیر مناسبی داشته باشند.

شاید با خود فکر کنید که با توجه به ارزش کم این محصولات، شاید آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگیرد اما ارزش معنوی این محصولات می تواند برای کارمندان بسیار بیشتر از ارزش مادی آن ها باشد.همچنین در بخش بیرونی سازمان نیز افراد آشنایی بیشتری با شرکت مورد نظر پیدا می کنند و همین موضوع سبب می شود از خدماتی که اینگونه سازمان ها ارائه می کنند، استفاده ی بیشتری شود.

هدایای تبلیغاتی

یک گیفت سازمانی مناسب، دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

پس از بیان تاثیر بالای گیفت سازمانی مناسب و استفاده از آن توسط مدیران مجموعه ها، باید به ویژگی هایی که این گیفت ها دارند، اشاره ای داشته باشیم. باید در هنگام خرید این محصولات، به برخی از نکات توجه کنیم تا بتوانیم یک خرید و هدیه ی مناسب داشته باشیم. در زیر به برخی از این ویژگی ها اشاره شده است:

کیفیت را فدای کمیت نکنید

یکی از موضوعات مهمی که پیرامون گیفت سازمانی مناسب رخ می دهد، این است که بسیاری از مدیران حاضرند تعداد بیشتری از یک محصول کم کیفیت را بخرند. در حالی که می توانند تعداد کمتری از آن کالا را با کیفیت بیشتر خریداری کنند. کیفیت در هدایا، می تواند بسیار مهم قلمداد شود. برای اینکه بتوانید یک گیفت تبلیغاتی مناسب و با کیفیت بخرید، باید به فروشگاه های شناخته شده و باکیفیت مراجعه نمایید.

کاربردی بودن محصول

دومین ویژگی که باید در هنگام خرید گیفت سازمانی به آن توجه داشته باشید، این است که محصول دارای کاربرد مناسبی برای شخص باشد. در این رابطه می توانید سلیقه کارمند مورد نظر را بررسی نمایید و با توجه به آن، اقدام به تهیه محصول نمایید.

لوکس و ملی

یکی از مواردی که مدیران می توانند با تکیه بر آن، اقدام به تهیه محصول ایده آلی نمایند، اتکا به ملی بودن محصول و ارائه حس تجملاتی و لوکس بودن می باشد. هدایایی همچون صنایع دستی اصیل ایرانی یا سازه های لوکس ایرانی، می تواند برای کارمندان بسیار جذاب و به یاد ماندنی باشد. یک محصول دکوری که حس و حال ایرانی با خود به همراه دارد، می تواند برای یک کارمند بسیار خاطره انگیز باشد.

گیفت سازمانی مناسب

توجه به دموگرافی مشتریان؛ کلید انتخاب گیفت سازمانی مناسب

یکی از مواردی که می توان به وسیله ی آن، گیفت مناسب سازمانی تهیه کرد، توجه به دموگرافی مشتریان می باشد. دموگرافی به معنای شناخت اشخاص می باشد که در این بخش، دلالت به مشتریان دارد. سازمان می تواند با شناخت بیشتر از مشتریان و کارمندان خود، گیفت های مناسبی را انتخاب و آن را به این اشخاص، اهداء کند. به عنوان مثال، سررسید، یک گیفت بسیار کاربردی و مهم می باشد که اغلب افراد با آن سر و کار دارند و می تواند یک تبلیغات خاص نیز برای شرکت مورد نظر، باشد.

به عنوان مثال شرکت یا سازمان می تواند با بررسی سن، جنسیت، میزان تحصیلات و … اقدام به اهداء گیفت به افراد کند. این گیفت ها متناسب با این دموگرافی ها می باشد و از یک نوجوان گرفته تا یک شخص میانسال را در بر می گیرد.

انواع گیفت سازمانی مناسب

برای گیفت سازمانی مناسب، دسته بندی های مختلف و گوناگونی را ارائه می دهند. میتوانید در این لینک از وبسایت پینترست نمونه هایی را مشاهده کنید. به عنوان مثال دسته ای از این محصولات وجود دارند که دارای لوگو و نام برند شرکت مورد نظر می باشند. در دسته ی دیگر، لیوان ها یا ماگ هایی مشاهده می شود که در برگیرنده نام شرکت می باشند. دسته ی بعدی صنایع دستی و محصولات دکوری می باشند. علاوه بر این مواردی دیگری نیز می باشند که متناسب با کاربرد و استفاده ی آن ها، می توان آن ها را دسته بندی کرد.

گیفت هایی که امروزه استفاده می شود از دیدگاه های مختلف به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند :

از لحاظ کلاس قیمتی :
  • ارزان
  • میان رده
  • لوکس
از لحاظ سلیقه ای :

گیفت های کلاسیک خارج از رده : نظیر ست های چرم ( جاکارتی، کیف پول، کمربند ) یا امثالهم، که بخصوص اگر جنس مرغوبی نداشته باشند که معمولا در دو کلاس قیمتی اول ندارند، معمولا فرد دریافت کننده از آن ها استفاده نمی کند و در بهترین حالت مستقیما جعبه ی کادو را به فرد دیگری (عموما فرد فقیرتری که می داند از آن استفاده خواهد کرد به عنوان مثال مستخدم یا نگهبان شرکت) می دهد و ارزیابی ذهنی هم که از شرکت یا فردی که آن کادو را داده می کند ارزیابی چیپ و ضعیفی خواهد بود.

گیفت های دیجیتال و کاربردی : نظیر انواع فلش ، ماگ ، پاوربانک و … این گیفت ها امکان اینکه آرم شرکت روی آن ها هک شود با هزینه پایین را دارند معمولا فرد گیرنده به صورت شخصی و مداوم از آن ها استفاده خواهد کرد و هر از چندگاهی به دلیل لوگو به یاد شرکت گیرنده نیز می افتد. این دسته از هدایا را می توان به عنوان گیفت سازمانی مناسب در حال حاضر معرفی کرد

گیفت های دکوری نفیس : نظیر کتاب های نفیس تابلوهای هکاکی شده یا سفالی های دست ساز و … این کادوها نیز معمولا استفاده شخصی نمی شوند و به فرد دیگری کادو داده می شوند اما به دلیل ظاهر خوب و مناسبی که دارند تصوری که در ذهن گیرنده از فرد ارسال کننده ایجاد می شود تصور بسیار مناسب تری می باشد. لازم به ذکر است از کتاب های نفیس جهت دادن رشوه و زیر میزی هم استفاده می شود.

گیفت های دکوری مدرن و دوست دار محیط زیست : این نوع گیفت ها در محیط های استارت آپی و بین مدیران جوان تر و مدیران خانم محبوبیت بالاتری دارند و تصور مدرن و به روزی از فرد ارسال کننده در نظر گیرنده ایجاد می کنند و معممولا بین گروه مذکور به شدت محبوب هستند و استفاده می شوند.

نتیجه گیری پایانی

با گذشت زمان زیادی از ارائه گیفت سازمانی مناسب، هم اکنون نیز شاهد دریافت و اهداء چنین محصولاتی می باشیم. به دلیل انتقال حس و حال خوبی که در این محصولات وجود دارد، مدیران در دوره ی کنونی نیز اقدام به تهیه و اهداء چنین محصولاتی می نمایند. تمرکز، دقت، اعتماد به نفس، حس و حال خوب و … از جمله مواردی می باشد که کارمند با دریافت این گیفت ها، آن ها را تجربه می کند. مشاوران گروه یک با ما آمادگی، دانش و تجربه ی این را دارند که با توجه به بودجه شما به شما در انتخاب بهترین سبد کالایی برای گیفت سازمانی مشاوره دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *