بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

راهنمای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

Guide to choosing the best blockchain programming language in the job market

در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین و معیار های انتخاب بهترین و پر استفاده ترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در کنار معرفی و مقایسه آنها بپردازیم.

برنامه نویسی بلاکچین چیست؟

استفاده از برنامه نویسی بلاکچین بسیار آینده نگرانه است. دور از ذهن نیست که به آینده ای فکر کنیم که حول محور برنامه نویسی بلاکچین ساخته می شود. بلاکچین به عنوان یک فناوری بدون مجوز عمومی شروع به کار کرد. اگر بخواهیم به طور جزئی در نظر بگیریم برنامه نویسی بلاکچین برای نوسازی فرآیندهای تجاری نیز موثر است.

بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

قبل از اینکه برنامه نویسی بلاکچین بتواند منتشر شود، ویژگی های مهمی که معماری و پروتکل های آن را تشکیل می دهند باید حل و فصل شوند. انتظار می‌رود فناوری بلاکچین تأثیر گسترده‌ای بر هر بخش و صنعت داشته باشد. در روزهای آینده، با غیر متمرکز تر شدن جهان و تطبیق با بلاکچین به عنوان جریان اصلی، آینده قطعا نا محدود خواهد بود.

پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین

هر یک برنامه نویسان با توجه به نیاز ها و دانش خود، از زبان های برنامه نویسی بلاک چین مخصوصی استفاده میکنند که پراستفاده ترین آنها را میتوان به 4 دسته تقسیم کرد:

بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

C++

یکی از قدیمی ‌ترین و تحسین ‌شده ‌ترین زبان برنامه نویسی بلاکچین، C++ است. ++C کنترل کامل بر روی CPU و حافظه را به کاربران خود می دهد. یکی از ویژگی های ++C، معناشناسی حرکت است که موقعیتی برای جا به جایی مطالب بین اشیا به جای کپی کردن به وجود می آورد. زبان برنامه نویسی بلاکچین وظایف موازی و غیر موازی را به خوبی ادغام می کنند.

جاوا اسکریپت

یکی از بهترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی بلاکچین جاوا اسکریپت است. از جاوا اسکریپت معمولا برای به وجود آوردن صفحات وب اشتراکی استفاده می شود و مانند یک موتور پیشرفته به توسعه دادن وب مدرن کمک می کند. از جمله مهم ترین ویژگی های جاوا اسکریپت این است که برای مدیریت کردن اقدامات ناهمزمان بسیار کاربردی است. این ویژگی جاوا اسکریپت را تبدیل به یکی از مناسب ترین زبان ها برای برنامه نویسی بلاچین می کند.

بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

Solidity (استحکام)

Solidity یا استحکام، تا کنون به عنوان انعطاف پذیر ترین زبان برنامه نویسی بلاکچین شناخته شده است. از این زبان برنامه نویسی برای گسترش دادن قرار داد های اتریوم، برنامه نویسی تایپ ایستا و به دست آوردن دقت بالا استفاده می شود. پس از جاوا اسکریپت و ++C، solidity مهم ترین زبان برنامه نویسی است که باید یاد گرفت.

پایتون

برنامه نویسی بلاکچین پایتون تا کنون به همه ثابت کرده است که زبان برنامه نویسی بسیار ارزشمندی در حوزه بلاچین است. پایتون خدمات بسیاری از جمله گسترش اپلیکیشن و گسترش شبکه های وب ارائه داده است. از جمله دلایل محبوبیت زبان برنامه نویسی بلاکچین پایتون این است که، یادگرفتن زبان پایتون راحت است، معماری آن سیال، از منابع باز پشتیبانی می کند و برای نمونه سازی عملکرد خوبی دارد.

بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

معیارهای انتخاب زبان برنامه نویسی بلاک چین

در این مقاله تعدادی از زبان های برنامه نویسی بلاکچین را که در دنیای ارز دیجیتال و قرار داد های هوشمند شناخته شده هستند را معرفی کردیم. زبان های برنامه نویسی بسیاری برای گسترش فناوری بلاکچین وجود دارد، اما نمی توان به قطع گفت که کدام یک بهترین است. همه زبان های برنامه نویسی با توجه به کاری که قرار است با آن انجام شود و پروژه مورد نظر باید انتخاب شود.

برای انتخاب یک زبان برنامه نویسی بلاکچین مناسب باید با توجه به نیازهای پروژه مورد نظر و با سنجش منابع و بودجه در دسترس، زمان و خدمات مورد نیاز بهترین زبان را انتخاب کنید. یکی از بهترین روش های انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی این است که با شرکت های توسعه بلاکچین مشورت کرده و قبل از تصمیم نهایی متوجه شوید که کدام زبان برنامه نویسی برای شما مناسب تر است.

بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

بهترین انتخاب برای برنامه نویسان بلاکچین تازه کار

افراد تازه کار در برنامه نویسی بلاکچین، بسته به پلتفرم‌هایی که برای پیاده‌سازی محیط‌های بلاکچین اغلب از زبان های متفاوتی استفاده می کنند. اگر چه توسعه ‌دهندگان نمی‌توانند در هر زبانی متخصص باشند، اما همچنان باید در تعدادی از آنها مهارت داشته باشند. برخی از رایج ‌ترین زبان‌ های مورد استفاده برای بلاکچین عبارتند از: ++C، پایتون و جاوا اسکریپت که در بالا به معرفی آن ها پرداختیم. توسعه دهندگان همچنین باید پایه ای قوی در برنامه نویسی شی گرا داشته باشند و با مجموعه ای از کتابخانه ها و چارچوب های توسعه آشنا باشند.

سازمان‌هایی که توسعه‌ دهندگان بلاک چین را استخدام می‌کنند ممکن است این مهارت ‌ها را متفاوت ارزیابی کنند، اما هر شش مورد برای یک برنامه نویس بلاکچین موثر ضروری هستند. با این حال، آنها تنها مهارت هایی نیستند که برنامه نویسان بلاکچین باید داشته باشند.

بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین در بازار کار

آن ‌ها باید مهارت‌ های اساسی مانند درک شیوه‌ های DevOps، استفاده از کنترل منبع در یک تیم، شرکت در بررسی کد، نوشتن کد کارآمد و ایمن و به ‌روز ماندن در فناوری ‌های نو ظهور داشته باشند.آن ها همچنین باید مهارت ‌های بین رشته ‌ای قوی و پایه خوبی در استاندارد های باز و فناوری ‌هایی داشته باشند که قابلیت همکاری را ارتقا می ‌دهند و مهارت‌ های نرم مانند ارتباط و همکاری برای مشارکت موثر در محیط‌ های توسعه Agile امروزی ضروری هستند.

حتما نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با مخاطبان یک با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *