انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

راهنمای جامع انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

A comprehensive guide to choosing the right delivery company for ecommerce

این روزها خرید اینترنتی به یکی از روزمرگی های مردم تبدیل شده است. هر فردی حداقل یک بار خرید اینترنتی انجام داده است. یکی از مسائل مهم در خرید اینترنتی، پست برای فروشگاه اینترنتی است. کالا یا محصولی که سفارش داده می شود، باید به نحوی به دست مشتری برسد.

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

در حال حاضر از طرف شرکت های مختلفی خدمات پستی ارائه داده می شود. در واقع هدف ما از ارائه این محتوا آشناسازی شما با خدمات شرکت های پستی و معرفی بهترین ها در این زمینه است. ما به بررسی 4 شرکت پستی معتبر خواهیم پرداخت.

مهمترین ویژگی های انتخاب یک شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

ویژگی های خدمات پست برای فروشگاه اینترنتی که باید به آن توجه کنیم بسته به نیازهای هر بیزینس و شراسط آن ممکن است متفاوت باشند. طبیعا عوامل مهمی در انتخاب ما تاثیرگذارند، اعم از فاصله ی مشتری ها و حوزه خدمات، نوع کالای ارائه شده توسط فروشگاه ما، هزینه های ارسال و …

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

در ذیل به بررسی مهمترین ویژگی هایی که باید برای انتخاب یک شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی به آنها توجه کنیم میپردازیم:

تضمین سلامت کالا

سلامت کالا مسئله ای است که هر دو طرف به آن اهمیت می دهند. منظور از هر دو طرف، فروشنده و مشتری است. فروشنده با اعتماد، کالا را به شرکت پستی می سپارد. هرگونه کوتاهی در حفظ سلامت کالا، مشتری را از خرید مجدد از فروشنده منصرف می کند.

در نتیجه اگر در انتخاب پست برای فروشگاه اینترنتی حساسیت به خرج ندهید، ممکن است نتوانید مشتری های خود را حفظ کنید.

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

سرعت ارسال مناسب

مشتریان همیشه با اشتیاق در انتظار تحویل بسته خود هستند. زمانی که پست، بسته را دیر تحویل دهد، نارضایتی ایجاد می شود. این نارضایتی نشانه خوبی نیست و ممکن است دیگر از آن فروشنده یا به عبارتی آنلاین شاپ، خرید نکند.

امکان بیمه کردن مرسوله در صورت نیاز

بعضی از کالاها یا محصولاتی که پست می شوند بسیار با ارزش هستند. اگر محصولاتی با ارزش بالا به فروش می رسانید، در انتخاب پست برای فروشگاه اینترنتی خود باید دقت کنید. محصول شما می تواند طلا یا هر چیز قیمتی دیگر باشد.

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

در این شرایط اگر اتفاقی برای محصول یا کالای شما بیفتد، بیمه هزینه خسارت شما را محاسبه و پرداخت خواهد کرد. البته این در صورتی است که شما شرکت پستی را انتخاب کرده باشید که خدمات بیمه داشته باشد و هزینه بیمه را پرداخت کرده باشید.

خدمات دریافت بسته پستی از مقصد

شما می توانید با توجه به شرایط کالای خود، خدمات مخصوصی را انتخاب کنید. شما می توانید از پست پیشتاز، پست عادی، پست سفارشی و پست پرداخت در محل بهره ببرید. انواع خدمات پست برای فروشگاه اینترنتی قابل اجرا می باشد. در واقع انتخاب در این مواقع به عهده مشتری است.

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

معروف ترین شرکت های پست برای فروشگاه اینترنتی

انتخاب پست برای فروشگاه اینترنتی شاید کار سختی باشد. ما قصد داریم این سختی را از بین ببریم و 4 شرکت پستی مطرح را به شما معرفی کنیم. این 4 شرکت عبارت اند از:

شرکت ملی پست ایران

شرکت ملی پست ایران، یکی از گزینه های پست برای فروشگاه اینترنتی محسوب می شود. همه ما تا حدودی با این شرکت آشنا هستیم و نام آن را شنیده ایم. متاسفانه گاهی شاهد خطاهایی از جانب این شرکت هستیم و این مسئله ما را در انتخاب دچار تشویش می کند. گاهی بسته های پستی بسیار دیرتر از زمان مشخص به دست افراد می رسد و این مسئله آزار دهنده است.

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

گاهی بسته های پستی این شرکت، در حین حمل دچار آسیب می شوند. بارها پیش آمده است که جعبه بسته ها دچار پارگی شود. همه ما دوست داریم در زمان معین و با شرایط مناسب بسته خود را تحویل بگیریم. در نتیجه شرکت ملی پست ایران را به عنوان آخرین گزینه در نظر گرفته و به سایر گزینه ها فکر کنید.

تیپاکس

نام تیپاکس نیز برای اکثر افراد آشنا است. زمانی که می خواهید یک بسته را در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید، تیپاکس بهترین گزینه است. در این شرکت، خدمات ارسال به صورت بین شهری، بین‌المللی و درون شهری قابل انجام است.

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

تی نکست

زمان در تی نکست بسیار اهمیت دارد. شما می توانید تعیین کنید که در کدام روز بسته خود را تحویل بگیرید. امکان تحویل یک روزه در تی نکست وجود دارد. تی نکست به ارسال در همان روز معروف است و این نشان دهنده سرعت عمل بالای این شرکت است.

انتخاب بهترین شرکت پست برای فروشگاه اینترنتی

پادرو

فروشندگان اینستاگرام یا همان آنلاین شاپ ها به راحتی می توانند سفارش های خود را از طریق شرکت پست پادرو ارسال کنند. پادرو یکی از گزینه های برتر پست برای فروشگاه اینترنتی محسوب می شود. هزینه ارسال در پادرو، برای تمامی استان های کشور یک هزینه ثابت است.

حتما نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با مخاطبان یک با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *