راهنمای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی

راهنمای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی

اینفلوئنسر شبکه های اجتماعی به چه کسی گفته می شود؟

?Who is called a social media influencer

اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی به کاربری در شبکه های اجتماعی گفته میشود که در یک صنعت خاص صاحب اعتبار شده و مخاطب زیادی دارد. اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی میتواند به طور مستمر با برندها همکاری داشته باشد و در ازای دریافت دستمزد (پول)، تخفیف و یا محصولات رایگان، محتواهایی برای تبلیغات برندها تولید کرده و با مخاطبان خود به اشتراک بگذارد.

راهنمای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی

برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی چند قدم مهم و اساسی وجود دارد که به شرح آنها میپردازیم.

انتخاب یک حوزه تخصصی

اولین قدم برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی، انتخاب جایگاه و موقعیت است. اگر میخواهید اینفلوئنسر شوید باید جایگاه و حوزه ی تخصص و فعالیت مورد علاقه ی خود را تعیین کنید. داشتن علاقه زیاد و دانش و تخصص کافی مهمترین و اساسی ترین شروط لازم برای گزینش حوزه ی تخصصی است.

در صورت نداشتن علاقه و اطلاعات در حوزه ی انتخابی، تولید محتوای مستمر و مداوم برای شما کار بسیار دشواری میشود و همین امر به مرور زمان، شما را از ادامه مسیر و هدف دلسرد میکند. به عنوان یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی، لازم است که وقت گذاشتن برای تحقیق و جمع آوری اطلاعات و پست کردن مطالب برای شما بسیار لذت بخش باشد.

راهنمای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی

در انتخاب حوزه تخصصی خود میتوانید خلاقیت به خرج داده و دو یا چند حوزه را با هم ترکیب کرده و در آن راستا تولید محتوا کنید. اما در نظر داشته باشید که گسترش و پیچیدگی بیش از حد حوزه های تخصصی صحیح نیست و هر چقدر که حوزه تخصصی جزئی تر و خاص تر باشد بهتر است.

انتخاب پلتفرم شبکه ی اجتماعی مناسب جهت تولید محتوا در حوزه انتخابی

قدم بعدی برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی، انتخاب پلتفرم رسانه اجتماعی مورد نظر است. بیشتر اینفلوئنسرها در یک یا دو پلتفرم شبکه ی اجتماعی محبوب هستند. برای احراز عملکرد خوب و نتیجه گیری مقبول، بهتر است در یک یا دو پلتفرم شبکه ی اجتماعی فعال بوده و متمرکز باشید.

راهنمای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی

ساخت یک پروفایل با هویت به همراه تولید محتوای منظم و باکیفیت

بهینه سازی پروفایل رسانه های اجتماعی، سومین قدم برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی است. برای بهینه سازی پروفایل خود لازم است اقدامات زیر را انجام دهید:

  • حساب کاربری خود را به یک حساب تجاری تغییر دهید.

تغییر حساب کاربری به حساب تجاری، گزینه ها وامکانات بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد. اکثر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و فیسبوک گزینه تغییر حساب به حساب تجاری را در تنظیمات پروفایل خود دارند.

راهنمای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی

  • یک بیوگرافی جذاب طراحی کرده و به نمایه خود اضافه کنید.

اولین چیزی که توجه کاربران را هنگام بازدید از نمایه شما جلب میکند بیوگرافی شماست. بنابراین بیوگرافی نقش مهمی در ایجاد یک تاثیر اولیه عالی را دارد. بیوگرافی یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی، داستان او را به شیوه ای بسیار جذاب، جالب توجه و در عین حال مختصر روایت میکند. همچنین تمام اطلاعات ضروری و لازم مربوط به او مانند نام کامل، مکان، جزئیات تماس و زمینه های تخصص را ارائه میدهد.

  • یک عکس مناسب برای پروفایل و کاور خود انتخاب کنید.

عکس پروفایل و کاور از یکی از مهمترین اجزای هویت برند شخصی شماست. اکثر مخاطبان، اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی با عکس نمایه او تشخیص میدهند. بنابراین عکس پروفایل خود را باید با دقت بیشتری انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که کیفیت تصویر پروفایل بالا بوده و صورت شما به وضوح قابل تشخیص و مشاهده باشد.

تعامل مناسب با مخاطب و دیگر اینفلوئنسر های شبکه اجتماعی مورد نظر

قدم چهارم برای فعالیت به عنوان اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی، ایجاد تعامل مناسب با مخاطب وسایر اینفلوئنسرهاست.
برای ایجاد یک تعامل و ارتباط عالی با مخاطب خود، باید او را درک کنید. در این راستا، لازم است قبل از شروع تولید محتوا و فعالیت در شبکه های اجتماعی، مخاطبان هدف خود را کاملا بشناسید.

راهنمای تبدیل شدن به اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی

یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی بر مخاطب خود مسلط بوده و با او ارتباط قوی دارد. مخاطبان هدف برای اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی افرادی هستند که علایق مشترکی در یک جایگاه مشخص دارند و شخص اینفلوئنسر پاسخگویی به آنها را در اولویت قرار میدهد. با این کار، اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی، مجموعه ای از وفادارترین دنبال کنندگان را ایجاد میکند.

برای درک و ایجاد تعامل با مخاطب، باید فالوورهای کنونی خود را مورد بررسی قرار داده و علایق و مشخصات آنها را تجزیه و تحلیل کنید. اکثر پلتفرم های شبکه های اجتماعی، یک ابزار تحلیل داخلی دارند که بینشی کلی(مانند علایق، جنسیت، مکان و …) در مورد مخاطبان فعلی شما ارائه میدهد. (به عنوان مثال Twitter Analytics در رسانه اجتماعی توییتر)
همچنین برقراری ارتباط با دیگر اینفلوئنسر های شبکه اجتماعی، به شما این امکان را میدهد تا ضمن استفاده از تجارب آنها، عوامل موفقیتشان را شناسایی کرده و در موقعیت های ممتاز نیز با آنها همکاری کنید. علاوه بر این حفظ ارتباط با یک اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب، به رشد مخاطبان شما کمک فراوانی میکند.

حتما نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با مخاطبان یک با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *