راهنمای انتخاب انواع کیف پول ارزدیجیتال

راهنمای انواع کیف پول ارزدیجیتال

انواع کیف پول ارزدیجیتال

Types of digital currency wallets

در دنیای ارز دیجیتال، بانکی وجود ندارد و هر کاربر میبایست خودش از سرمایه خود محافظت نماید. انواع کیف پول ارز دیجیتال در اختیار کاربران قرار گرفته است که در دو نمونه کلی نرم افزاری و سخت افزاری قابل انتخاب هستند. یک کیف پول ارز دیجیتال با توجه به تکنولوژی موجود میتواند رمز ارز های خاصی را درون خود نگه دارد.

اما معیار های انتخاب کیف پول ارز دیجیتال چه چیز هایی هستند؟ آیا امنیت کیف پول نرم افزاری با سخت افزاری متفاوت است؟ بهترین کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری بازار چیستند؟ اگر شما نیز به دنبال پاسخ این پرسش ها هستید با ما همراه شوید.

راهنمای انتخاب انواع کیف پول ارزدیجیتال

همانطور که اشاره کردیم کیف پول ارز دیجیتال در دو نمونه نرم افزاری و سخت افزاری موجود است. تمامی کیف پول های موجود به دو دستی سرد و داغ نیز تقسیم میشوند. کیف پول های سرد کیف پول ارز دیجیتالی هستند که بدون اتصال به اینترنت از دارایی دیجیتال شما محافظت خواهند کرد و در زمان نیاز و به فرمان شما به اینترنت دسترسی پیدا خواهند کرد. این نمونه کیف پول ها امنیت بیشتری را در اختیار کاربر خود گذاشته و معمولاً برای سرمایه گذاری های بلند مدت مورد استفاده قرار میگیرند.

در دست دیگر کیف پول های داغ قرار دارند که در میان کاربران محبوب تر هستند. این کیف پول ها دسترسی همیشگی به اینترنت دارند البته یک کیف پول ارز دیجیتال داغ میتواند به صورت فیزیکی همانند فلش نیز باشد و تنها دسترسی دائمی آن به اینترنت بر روی سرد یا داغ بودن آن تأثیر گذار است.

راهنمای انتخاب انواع کیف پول ارزدیجیتال

یک کیف پول میتواند درون گوشی موبایل، وب سایت، افزونه مرورگر، نرم افزار کامپیوتر و به صورت سخت افزاری وجود داشته باشند. البته در سال های قبل نسخه کاغذی آن نیز قابل پیدا شدن بود که به علت مشکلات زیاد امنیتی چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

معیار های انتخاب کیف پول ارز دیجیتال

انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال میتواند اهمیت بسیاری داشته باشد. نحوه ذخیره سازی و البته امنیت یک کیف پول جزو مسائلی است که نمیتوان آن را سر سری گرفت. برای انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب میبایست درباره کلید خصوصی و کلید عمومی اطلاع داشته باشید. کلید خصوصی همانند رمز کارت عابربانک شماست که ترکیبی از اعداد و حروف است. هرکسی که این رمز را در اختیار داشته باشد میتواند به منابع مالی داخل کیف پول شما دسترسی داشته باشد. در دست دیگر کلید عمومی تکمیل کننده خصوصیات کلید خصوصی است. شما میتوانید با اشتراک گذاری کلید عمومی از انجام موفقیت آمیز تراکنش های خود اطلاع پیدا کنید.

راهنمای انتخاب انواع کیف پول ارزدیجیتال

قطعا اولین معیار برای انتخاب کیف پول رمز ارز آفلاین یا آنلاین بودن آن است. اگر دائما در حال انجام معامله هستید نمونه آنلاین انتخاب بهتری برای شماست. در سمت دیگر اگر رمز ارز ها را برای سرمایه گذاری بلند مدت خریداری میکنید نمونه آفلاین انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. فیلتر بعدی نیز مربوط به نحوه دسترسی شما به کیف پول خواهد بود. اگر با گوشی خود راحت تر هستید میتوانید از اپلیکیشن های کیف پول استفاده نمایید و اگر سر و کارتان با کامپیوتر است افزونه ها و وب سایت ها میتوانند انتخاب بهتری برای شما باشند.

امنیت کیف پول ارز دیجیتال

امنیت کیف پول ارزدیجیتال شما اهمیت بسیاری دارد. کیف پول ارز دیجیتال شما همانند کیف پول واقعی نیز نیاز به نگهداری و دقت در مسائل ایمنی دارد. گرچه با توجه به نحوه عملکرد کیف پول های ارز دیجیتال امنیت آنها در صورتی که اشتباه از سمت شما و البته میزبان نباشد امکان نفوذ به آنها غیر ممکن است. با رعایت مواردی همچون استفاده از انتی ویروس، عدم باز کردن ایمیل های ناشناس، شناسایی سایت های فیشینگ و آپدیت و بروز نگه داشتن کیف پول میتوانید به راحتی از امنیت کیف پول خود مطمئن شوید.

راهنمای انتخاب انواع کیف پول ارزدیجیتال

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال سخت‌ افزاری

همانطور که اشاره کردیم اگر به دنبال سرمایه ‌گذاری بلند مدت هستید یا صرفاً امنیت کیف پول ارز دیجیتال شما برایتان اهمیت زیادی دارد میتوانید از کیف پول های سخت افزاری استفاده نمایید. از برند های معروف سازنده کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری میتوان به Ledger اشاره کرد. این شرکت با معرفی طیف وسیعی از کیف پول های ارز دیجیتال سخت افزاری توانسته تبدیل به یکی از پای ثابت دنیای رمز ارز ها تبدیل شود.

راهنمای انتخاب انواع کیف پول ارزدیجیتال

انتخاب بعدی شما میتواند از برند Trezor باشد. شرکت ساتوشی لبز سازنده این برند نیز از جمله خوش نامان این صنعت است که میتواند انتخاب مناسبی برای طیف وسیعی از کاربران باشد.

حتما نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با مخاطبان یک با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *