راهنمای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ برای کاهش هزینه های بازاریابی

راهنمای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ برای کاهش هزینه های بازاریابی

پرفورمنس مارکتینگ یا بازاریابی عملکردی چیست؟

?What is performance marketing or functional marketing

پرفورمنس مارکتینگ یا بازاریابی عملکردی یک نوع بازاریابی دیجیتال و آنلاین است که تمرکز آن تنها بر روی عملکرد و یا نتایج پویش های بازاریابی است.

با استراتژی های پرفورمنس مارکتینگ، شرکتها در نحوه ی تبلیغ و فروش محصولات خود تجدید نظر میکنند. پرفورمنس مارکتینگ به کاهش هزینه های خرید و سرمایه ی اولیه و افزایش میزان سوددهی کمک فراوانی کرده و یک برنامه ی اساسی در راستای ساماندهی به عملگرهای بازاریابی و خرید و فروش (انتخاب برند، فروش موفق، بازگشت سرمایه، سوددهی و راندمان و …) تنظیم میکند. در بازاریابی عملکردی، شما پس از حصول اطمینان کامل از دریافت سود خود، برای خرید سرمایه گذاری میکنید و هزینه های اولیه برای این نوع بازاریابی تقریبا صفر است.

راهنمای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ برای کاهش هزینه های بازاریابی

از مهمترین امتیازهای پرفورمنس مارکتینگ، ارزیابی میزان بازدهی تمام استراتژی ها و انتخاب بهترین مسیر برای عرضه ی برند، قبل از شروع کار است.

تفاوت پرفورمنس مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) به تمام استراتژی های بازاریابی اجرا شده در فضای دیجیتال (اینترنت، موبایل و …) اطلاق میشود. امروزه با توجه به پیشرفت و فراگیری تکنولوژی و ابزارهای آن، بازاریابی دیجیتال به یک روش تجارت سنتی مبدل گشته است. معیارها و فاکتورهایی که بازاریابی دیجیتال بر آنها تاکید میکند، اغلب بیهوده و ناکارآمد هستند. این در حالی است که پرفورمنس مارکتینگ، استراتژی های بلند را ترویج میدهد. در پرفورمنس مارکتینگ یک شاخص قابل اندازه گیری وجود دارد که KPI نامیده میشود.

راهنمای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ برای کاهش هزینه های بازاریابی

در واقع KPI به منظور مشخص کردن میزان موفقیت یک فرد و یا سازمان در راه رسیدن به هدف خود، به کار میرود. شاخص KPI بالا، به منزله ی عملکرد دقیق و درست است. با تمرکز بر روی افزایش این مؤلفه، یک رویکرد درست و بلند مدت برای افزایش درآمد و جلوگیری از اٌفت آن به دست می آید. به طور کلی دیجیتال مارکتینگ تنها مشارکت و آگاهی را تقویت کرده و راهبردهای مشخصی برای بهبود عملکرد ندارد. در صورتیکه پرفورمنس مارکتینگ با تاکتیک های مخصوص و قوی، احتمال ضرر را بسیار کاهش داده و کسب و کار را رونق میبخشد.

آموزش استفاده از پرفورمنس مارکتینگ

اگر شرکتها، نحوه ی استفاده از بازاریابی عملکردی را بدانند و از مزایای آن آگاه باشند، در مدت زمان کم، پیشرفت قابل توجهی در حوزه ی خرید و فروش خواهند داشت.

برای استفاده از فواید پرفورمنس مارکتینگ چهار گام اساسی وجود دارد:

انتخاب پلتفرم تبلیغاتی معتبر

فضاهایی که برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد، بسیار متنوع و گسترده است. همچنین گوناگونی نظرات در مورد این فضاها، ممکن است شما را سر در گم کرده و انتخاب یک فضای مناسب برای تبلیغ برند و محصول را بسیار دشوار نماید. برای حل این مسئله، هنگام شروع بازاریابی، طرح سه سوال اساسی ضروری است:

  1. مخاطب شما کیست؟ (رده ی سنی، جنسیت و …)
  2. شما قصد فروش چه نوع محصولی را دارید؟
  3. منابع بازاریابی شما کدام است؟

راهنمای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ برای کاهش هزینه های بازاریابی

این ملاحظات به شما در انتخاب یک پلتفرم تبلیغاتی مناسب و معتبر کمک زیادی میکند. در مجموع اگر بخواهیم برای انتخاب پلتفرم مناسب یک راهنمایی کلی به عمل آوریم؛ Google Ads برای محصولات بدون نیاز به معرفی، فیسبوک و اینستاگرام برای محصولات نیازمند به معرفی خلاقانه و لینکدین برای پیشنهادات B2B بهترین گزینه ها هستند.

بهینه سازی تجربه کاربری وبسایت قبل از شروع پرفورمنس مارکتینگ

وب سایتی که بهینه سازی شده باشد، اسباب راحتی و رضایت مشتری را به طور کامل فراهم می آورد. امروزه در دنیای مجازی، تغییرات بسیار سریع اتفاق می افتد. بنابراین برای محقق کردن انتظارات و نیازهای مشتری، ضروری است که روند به روز رسانیهای سایت شما تسریع یافته و بهینه سازیهای لازم صورت پذیرد. اولین و اصلیترین گام برای این بهینه سازیها، درک نیاز مشتری و مخاطب، گام بعدی تمرکز بر روی استراتژیهای هوشمند و گام نهایی اجرای یک مدیریت عالی در زمینه ی اقتصاد و زمان است.

راهنمای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ برای کاهش هزینه های بازاریابی

مشورت با یک دیجیتال مارکتر با تجربه برای طراحی کمپین

طراحی کمپین در پهنه ی بیکران فضای مجازی، اگر بدون هدف و طراحی اصولی باشد، قطعا با شکست مواجه خواهد شد. هر چند مطالعه و شناخت روش های طراحی کمپین بسیار کارساز است، اما استفاده از تجربه های دیجیتال مارکترهای حاذق و خبره تاثیر فوق العاده ای بر بهبود روند کار دارد. البته مشورت با این افراد در صورتی صحیح است که قابل اعتماد و صادق باشند.

استفاده موثر از گوگل آنالیتیکس برای ارزیابی عملکرد نمایش دهندگان تبلیغ

گوگل آنالیتیکس یک ابزار بسیار قوی برای محاسبه ی دقیق نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی عملکردی است. برای اینکه وبسایت خود را به طور کامل ارزیابی کرده و راه های افزایش آمار بازدید آن را شناسایی کنیم، میبایست این ابزار را به کار گیریم.

راهنمای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ برای کاهش هزینه های بازاریابی

گوگل آنالیتیکس علاوه بر شناساندن تعداد بازدیدکنندگان و افراد آنلاین، مسیر ورود آنها به وبسایت و مدت زمان حضورشان در وبسایت، یک تحلیل رفتاری کامل از مخاطبین به ما ارائه میدهد که این امر ما را در ایجاد و یا اصلاح استراتژیهای مارکتینگ لازم در زمانها و موقعیتهای مختلف برای بهبود راندمان سایت بسیار راهنمایی میکند.

حتما نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با مخاطبان یک با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *