5 ویژگی استارت آپ های B2B موفق

استارت آپ های B2B

کسب و کار B2B چگونه به موفقیت می رسد؟

?How does B2B business succeed

در دنیای امروزی که روزانه ده‌ها بیزینس راه اندازی می شوند، داشتن آگاهی درباره مدل کسب و کارها و همچنین استارت آپ های B2B جهت موفقیت در دنیای تجارت الزامی است. تمامی مدیران باید بدانند که در صورت راه اندازی یک استارت آپ B2B باید چه اقداماتی را انجام دهند و یک کسب و کار B2B موفق چه ویژگی هایی دارد.

آگاهی داشتن نسبت به این ویژگی‌ها، می‌تواند کیفیت خدمات و محصولات شما را بیشتر کند. همانطور که می دانید، بیزینس‌ های B2B به کسب و کارهایی گفته می شود که اجزای اولیه محصولات شرکت های دیگر را تولید می کنند. به عنوان مثال شرکت تولیدکننده موتور خودرو، یک شرکت B2B یا همان Business-to-Business شناخته می‌شود. ادامه این مطلب را برای آشنایی با ویژگی استارت آپ های B2B از دست ندهید.

استارت آپ های B2B

معرفی 5 ویژگی استارت آپ های B2B موفق

آگاهی داشتن به ویژگی استارت آپ های B2B به همراه یک بیزینس پلن مناسب، به نوعی می تواند تضمین کننده موفقیت کسب و کار شما باشد. البته برای این که بتوانید در دنیای بی رحم تجارت زنده بمانید، باید پشتکار و برنامه ریزی خوبی نیز داشته باشید.

پیش از معرفی ویژگی استارت آپ های B2B، بهتر است با انواع مدل های آن آشنا شوید. انواع بیزینس های B2B به مانند زیر هستند:

  • تولیدکنندگان
  • فروشندگان
  • دولت‌ها
  • موسسات

استارت آپ های B2B

در ادامه این بخش همراه ما باشید تا با ویژگی استارت آپ های B2B آشنا شوید.

انتخاب مدل فروش مناسب

همانطور که پیش از این گفته شد، برای این که بتوانید یک استارت آپ B2B موفق داشته باشید، باید متناسب با نوع بیزینس خود، مدل فروش را انتخاب کنید. به عنوان مثال شما باید اول بدانید که مشتریان شما در چه صنعتی فعالیت دارند.

به همین ترتیب می توانید متوجه شوید که تبلیغات خود را به چه شیوه ‌ای و در کدام رسانه ها منتشر کنید. از نکاتی که باید درباره مدل فروش در نظر داشته باشید، این است که بهتر است ارتباط بیزینس خود را با مشتریان شخصی‌سازی کنید.

استخدام مدیر فروش با تجربه

از 5 ویژگی استارت آپ های B2B، می توان به استخدام مدیر فروش با تجربه اشاره کرد. مدیران و بنایان گذاران یک شرکت، به ندرت در فروش تجربه دارند. بنابراین ایده خوبی است که یک شخص ماهر را برای ارتباط با مشتریان و فروش محصولات استخدام کنید. در نظر داشته باشید که حتی با وجود مدیر فروش با تجربه، ابتدای مسیر تجارت شما ممکن است سخت باشد، یعنی فروش کمی خواهید داشت.

استارت آپ های B2B

بنابراین سعی کنید سریعا از تجربیات فروش اولیه بیاموزید تا سرعت خود را در مسیر موفقیت بیشتر کنید.

استفاده از نرم افزار فروش منعطف و مجهز به داشبورد مدیریتی

انتخاب و استفاده از نرم افزارهای فروش جزو 5 ویژگی استارت آپ های B2B است. این نرم افزارها به شما کمک می کنند تا مدیریت بهتری نسبت به محصولات شرکت داشته باشید. نرم افزارهای مدیریت فروش ابزارهای مختلفی را برای شما فراهم می کنند که باعث سهولت مدیریت فروش می شود.

به عنوان مثال شما با استفاده از ابزارهای نرم افزارهای فروش می توانید مشتریان خود را دسته بندی کنید. همچنین می توانید برای هر کدام پروفایل اختصاصی طراحی کنید، نسبت به صدور فاکتور اقدام کنید و ده‌ ها کار دیگر انجام دهید.

کوتاه کردن فاصله زمانی پرداخت وجه تا تحویل کالا یا خدمت

یکی دیگر از 5 ویژگی استارت آپ های B2B کوتاه بودن بازه زمانی است که بین پرداخت وجه و تحویل کالا یا خدمات وجود دارد. هر چه این زمان کم تر باشد، مشتریان شما احساس رضایت بیشتری می کنند. با تمرکز بر روی کوتاه کردن فاصله زمانی پرداخت وجه تا تحویل کالا یا خدمت می توانید به مشتریان احساس خاص بودن بدهید. همچنین این کار باعث اعتمادسازی در میان آن‎ ها نیز می شود.

استارت آپ های B2B

تمرکز روی فروش محصولات مکمل و مرتبط به صورت پکیج

آخرین ویژگی در لیست 5 ویژگی استارت آپ های B2B، تمرکز روی فروش محصولات مکمل و مرتبط به صورت پکیج است. طبیعی است که به کارگیری این ویژگی در بیزینس خود، بتوانید خدمات خود با به شیوه مشتری پسندتری ارائه کنید. زیرا با انجام این کار شما نیاز مشتریان را بهتر برطرف می کنید و در نتیجه آن ها اعتماد بیشتری به برند شما می کنند. به همین دلیل همواره در نظر داشته باشید که فروش محصولات مکمل در کار محصولات اصلی باعث جلب رضایت مشتریان می شود.

حتما نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با مخاطبان یک با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *