انتخاب بهترین جایگزین ERP همکاران سیستم

انتخاب بهترین جایگزین ERP همکاران سیستم

انتخاب جایگزین ERP همکاران سیستم

Choosing the best alternative ERP

قطعاً شما نیز سر و کارتان با نرم‌ افزار ERP و مجموعه آن افتاده است. ای آر پی یا “Enterprise resource Plannig” درواقع یک نرم‌ افزار جامع است که می ‌تواند تمامی نیاز های یک شرکت همچون تولید، فروش، انبارداری، حسابداری و … را پوشش دهد. یک نرم‌ افزار ERP توانایی ایجاد ساختار یکپارچه و البته منظم در یک شرکت از مرحله تولید تا رسیدن محصول به دست مشتری را خواهد داشت. یکی از نرم‌ افزار های معروف ERP همکاران سیستم است که در ادامه با انتخاب جایگزین ERP همکاران سیستم همراه خواهید شد.

انتخاب بهترین جایگزین ERP همکاران سیستم

چه زمانی یک سازمان نیازمند ERP است؟

در دنیای امروز بدون استفاده از فناوری اطلاعات عملاً امکان پیشرفت یا حداقل سرعت پیشرفت در شرکت وجود نخواهد داشت. استفاده از یک نرم‌ افزار جامع و متمرکز ERP می ‌تواند به مدیریت کسب و کار یا سازمان شما کمک شایانی کند. اما این به این معنا نیست که کسب‌ و کار های کوچک نمی‌ توانند از مزایای یک ERP بهره ‌مند شوند، بلکه یک ERP می ‌تواند برای هر کسب ‌و کاری مفید باشد.

دسترسی به اطلاعات بخش‌ های مختلف شرکت، اطمینان از سلامت کارکنان و وضعیت کاری آنها، مدیریت پروژه‌ ها و ددلاین ‌ها، ارائه خط ‌مشی و نقشه راه برای رسیدن به هدف و بسیاری از ویژگی‌ های یک ERP برای تمامی کسب ‌و کار ها و سازمان‌ها می ‌تواند مفید باشد.

اما استفاده از ERP در ایران معمولاً در شرکت ‌ها و کسب ‌و کار های متوسط رو به بزرگ محدود شده است. بسیاری از ERP های موجود در ایران قابلیت‌ های زیادی را در اختیار کاربر خود قرار می‌دهند که البته این یک نکته منفی نیست. اما برای یک کسب ‌و کار کوچک قطعاً استفاده از نرم‌ افزار را دشوار کرده و کاربر را دچار سردرگمی خواهد کرد. همچنین یک نرم‌ افزار ERP نیاز به هزینه و البته پیاده ‌سازی دارد که می ‌تواند از موانع موجود بر سر راه استفاده از ERP باشد.

انتخاب جایگزین ERP همکاران سیستم کار راحتی نخواهد بود و شما می ‌بایست با توجه ‌به نیاز شرکت یا کسب و کار خود نسبت به جایگزین‌ کردن این ERP اقدام فرمایید.

انتخاب بهترین جایگزین ERP همکاران سیستم

ویژگی‌ های یک نرم‌ افزار ERP مطمئن

انتخاب جایگزین ERP همکاران سیستم شاید سوالی باشد که در ذهن شما خطور کرده است. اما قبل از معرفی جایگزین های موجود می بایست ویژگی های یک نرم افزار ERP مطلوب را مشخص کنیم. یک نرم‌ افزار ERP مطمئن و با کیفیت می ‌بایست توانایی پوشش تمامی بخش‌ های یک سازمان بسیار بزرگ را بدون ایجاد تداخلات داشته باشد. ERP می ‌بایست توانایی ارائه و استفاده از چندین ویژگی و ادغام و گزارش دهی آن به کاربر خود را داشته باشد.

برای مثال شما می ‌بایست با یک کلیک بتوانید تاریخچه سفارش، اطلاعات مشتری، امور مالی و … را به ‌راحتی مشاهده کرده و در صورت نیاز از آن گزارش تهیه نمایید.

ویژگی‌ های یاد شده و بسیاری از ویژگی‌ های دیگر همچون قابلیت دسترسی به اطلاعات توسط گوشی موبایل، امنیت کاربری بالا، ابزار مدیریت مالی و انبار داری مناسب می‌ بایست همگی در یک بستر کاملاً مطمئن ارائه شود. یکی دیگر از ویژگی‌ های یک نرم‌ افزار ERP مطمئن راحتی کار با رابط کاربری آن است. یک کاربر مبتدی همچون انبار دار باید بتواند با نرم‌ افزار به‌ خوبی کارکرده و تنها ویژگی‌ های مرتبط با آن را در اختیار او بگذارد.

در دست دیگر ERP می ‌بایست قابلیت‌ های حرفه ای را در اختیار کاربر حرفه ای خود قرار دهد. استفاده از ویژگی‌ های متعدد و کنترل بخش‌ های مختلف و دریافت گزارش از آن می ‌تواند در اختیار مدیریت یا یک کاربر حرف های قرار بگیرد.

انتخاب بهترین جایگزین ERP همکاران سیستم

لیست شرکت‌ های ایرانی ارائه‌دهنده‌ های نرم‌ افزار ERP

با پیشرفت تکنولوژی و نیاز به ایجاد یک سیستم مدیریت یک ‌پارچه نرم‌ افزار ERP، شرکت‌ های ایرانی نیز به طراحی و ارائه این نمونه سیستم ‌ها روی آوردند. از اولین شرکت‌ های ارائه ‌دهنده ERP می ‌توان به همکاران سیستم اشاره کرد. این شرکت اولین راهکار خود را حدود 30 سال پیش ارائه کرد که آن را تبدیل به پیشتازان طراحی سیستم‌ های ERP کرده است. اما شاید بسیاری از کاربران با رابط کاربری این ERP رابطه خوبی نداشته باشند. از این‌ رو اگر به دنبال انتخاب جایگزین ERP همکاران سیستم هستید می‌ توانید در ادامه نیز همراه ما باشید.

سفیر فناوران تاران از جمله شرکت‌ های نو ظهور در صنعت نرم‌ افزار ERP است. این شرکت در سال 1395 به کمک مدیران با تجربه و متخصص در حوزه فناوری اطلاعات شروع به فعالیت کرد. آی کن یکی دیگر از گزینه‌ های پیشرو برای انتخاب جایگزین ERP همکاران سیستم است. این شرکت در سال 1379 فعالیت خود را شروع کرد. این مجموعه جزو نخستین شرکت‌ های حضور یافته در بورس ایران نیز شناخته می‌ شود.

نوماتک یکی دیگر از گزینه‌ های پیش رو شما برای انتخاب جایگزین ERP همکاران سیستم است. این شرکت در سال 1386 فعالیت خود را شروع کرد. البته در ابتدا این شرکت تمرکز خود را بر روی توسعه نرم‌ افزار های ویندوز گذاشت. اما در سال 1390 اولین نسخه از نرم‌ افزار ERP آنلاین آن وارد بازار شد.

حتما نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با مخاطبان یک با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *